فرهنگی و هنری

 مسائل زناشویی  روان شناسی   تغذیه وبهداشت  پزشکی  اینترنت وكامپیوتر

مقالات تاریخی

 گنجینه سخن بزرگان مقالات اجتماعی  مقالات سیاسی دانلود پاورپوینت

اخبار جدید

ملاقات ‌مخفیانه‌ دختر برلوسکونی ‌با پاتو+عکس
هنرپیشه سرشناس هالیوود با چادر در ایران ! + عکس

عکس: طرفداران قذافی را هم ببینید
 یك مقام قضایی خبر بازداشت، موسوی و كروبی را تكذیب كرد.
فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی برنده سه جایزه جشنواره فیلم برلین شد.
ازدواج خواهرزاده احمدی نژاد با دختر تاجر ترک + عکس
عکس جوانی پوتین ،احمدی نژاد،سارکوزی،مرکل و اوباما
عکس جالب از جشن تولد علی کریمی روز ۱۸ آبان
پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ ؟!

ارتباط بهداشت و نظافت فردی با شخصیت

ظاهر اولین شکل ارتباط است که درمعرض کسانیکه ملاقات می کنیم قرار می‌دهیم. هرکسی که شما را می بیند، در ۵ ثانیه اول براساس ظاهرتان تصوراتی کلی درمورد شخصصیتتان پیدا می‌کند. مشخص است که بهداشت شما اطلاعات بسیار زیادی درمورد اینکه که هستید و چطور شخصیتی دارید در دست مخاطب قرار می‌دهد. بهداشت و نظافت می‌تواند جذابیت اجتماعی، تنبل بودن، هوش، طبقه اجتماعی، تحصیلات، میزان اعتماد به نفس، فرهنگ و سازمان بندی شما را آشکار کند.

فقدان نظافت یک نفر به شما نشان می‌دهد که آن فرد:

· تنبل است. دوست ندارند برای تمیز و مرتب کردن خودشان زحمت بکشند و در نظر دیگران قابل‌ قبول جلوه کنند و این نشان دهنده تمایل آنها برای به معرض نمایش گذاشتن بقیه جنبه های زندگیشان نیز می باشد.

· شاید خیلی فقیر باشد. مراقب این مورد باشید چون فرهنگ‌هایی وجود دارد که این مورد برای آنها مصداق ندارد، به همین دلیل باید ابتدا پیشینه فرهنگی فرد را بررسی کنید. اما به طور معمول، افرادیکه در فقر بزرگ می‌شوند، بهداشت اولیه را آموزش نمی‌بینند.

· شاید از نظر روانی بیمار باشد. فقدان بهداشت فردی در‌میان آنهایی که افسردگی دارند بسیار رایج است چون این افراد دیگر نه اراده و نه تمایلی و رغبتی به خوب نشان دادن ظاهر خود ندارند. افراد با مشکلات و بیماری‌های روحی و روانی دیگر مثل اسکیزوفرنی، برخی ترس‌ها، یا آلزایمر نیز ممکن است بهداشت خوبی نداشته باشند.

· شاید به مواد‌مخدر یا الکل معتاد باشد. افرادیکه به طور مداوم از مواد‌ مخدر یا نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند معمولاً ظاهری به هم ریخته دارند. این افراد اکثراً از افسردگی هم رنج می‌برند.

· شعور اجتماعی نداشته باشد. کسی که با ظاهری نامرتب در جامعه راه می‌رود ممکن است سطح شعور و هوش اجتماعی‌اش پایین باشد. این افراد در دنیای خودشان زندگی می‌کنند و نمی‌توانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند. برایشان هم مهم نیست که دیگران چه نظری درمورد آنها داشته باشند. این افراد معمولاً وصله های ناجور جامعه هستند.

· خودمحور باشد. کسی که برایش اهمیتی ندارد فقدان بهداشت شخصی او چه تاثیری بر اطرافیانش دارد و برایش هم مهم نیست که دیگران درمورد او چطور فکر کنند، فردی بسیار خودخواه و خودمحور است. این افراد هر چه که بخواهند را در هر زمان که بخواهند و به هر طریقی که بخواهند انجام می‌دهند و برایشان مهم نیست که دیگران چه می‌گویند.

ارزیابی بهداشت فردی از بالا تا پایین

وقتی فردی را می‌سنجید، باید او را از بالا به پایین بسنجید و توجه بسیار دقیقی به بهداشت او داشته باشید.

· موها/سر. موها اولین ویژگی بدن ماست که می توان برای نشان دادن شخصیتمان آنرا تغییر دهیم. به همین دلیل است که در ارتش موها را می تراشند تا حس فردیت آنها را از بین ببرد و همدیگر را مثل خودشان ببینند. باید ببینید که آیا طرف مقابلتان موهایش را آرایش کرده؟ موهایش تمیز است یا چرب و نشسته؟ کثیف بودن موها معمولاً نشانه این است که فرد حمام نمی کند.

· صورت. بهداشت صورت برای خانم ها بیشتر از آقایان اهمیت دارد چون خانم ها اهمیت زیادی به صورت خود می دهند. در مردها باید ببینید که آیا موهای صورتشان را اصلاح کرده اند یا خیر؟ خانم ها آرایش کرده اند یا نه؟ دندانهایشان تا چه اندازه تمیز است؟ آیا دندان خراب، شکسته یا کثیف دارند؟ آیا ابروهایش مرتب است؟ آیا صورتش نشان می دهد که مرتب شسته می شود؟ آیا موهای بینی شان بیش از حد رشد کرده است؟

· وزن. وزن فرد اطلاعات زیادی درمورد میزان مراقبت فردی از ظاهر خود، سطح تناسب اندام، عادات غذایی و میزان اعتماد به نفس فرد نشان می دهد. خیلی ها هستند که هر صبح که بیدار می شونند از وضعیت اندامشان برای خود شکایت می کنند اما سوال این است که چرا اقدامی برای آن نمی کنند.

· تنفس. آیا تنفس فرد بوی بد می دهد؟ این نشان می دهد که او دندانهایش را خوب مسواک نمی کند، یا عادات غذایی درستی ندارد، استرس دارد یا دچار یک مشکل یا بیماری است.

· لباس پوشیدن. چیزی که می پوشیم یک نشانه قوی دیگر از شخصیت ماست. آیا لباسهایش کثیف است؟ آیا لباسهایش بوی بد می دهد؟ لباسهایش روی مد است یا از مد افتاده؟

· بوی بدن. آیا بدنشان بو می دهد؟ اگراینطور است، احتمالاً به این معنی است که مرتب حمام نمی کنند یا از عطر و اسپری بدن استفاده نمی کنند. البته باید به تفاوت های فرهنگی هم توجه داشته باشید. در بعضی فرهنگ ها بوی بدن امری طبیعی است.

· دست ها. آیا دست هاش کثیف است؟ اگر اینطور است، دلیل آن چیست؟ آیا به خاطر این است که همان موقع کاری انجام داده است یا اصلاً به تمیز بودن دست هایش توجه ندارد؟

· ناخن ها. آیا ناخن های فرد گرفته شده و مرتب است؟ آیا ناخن هایش کثیف است؟ وضعیت ناخن های هر فرد نشان دهنده توجه او به جزئیات ظاهر است.

تشخیص الگوهای تداوم

شایان ذکر است که این علائم را نباید برای تعیین شخصیت کلی فرد استفاده کرد. مثلاً شخصی که ملاقات می کنید ممکن است دست هایش کثیف باشد اما از جنبه های دیگر کاملاً ظاهری مرتب دارد و کثیف بودن دست ها ممکن است دلیلی منطقی داشته باشد. شاید شغلش مکانیکی باشد. پس وقتی می خواهید فردی را از نظر بهداشت ظاهری ارزیابی کنید، باید چند مورد از فقدان نظافت را پیدا کنید تا بتوانید او را فردی نامرتب قلمداد کنید.

مقالات مشابه:

راه برای پیدا کردن استعدادهای پنهان

آشنایی با سبکهای مختلف رهبری

تکنیک های مدیریت زمان برای افراد پر مشغله واگذاری

من از شغلم متنفرم: وقتی شغلتان را دوست نداشته باشید، چه باید بکنید

فائق آمدن بر اضطراب اجتماعی زناشویی وبارداری
 روان  شناسی

مشكلات جنسی،علت 50در صد طلاقها

ناتوانی جنسی

انحراف جنسی چیست؟

ارگاسم در زنان

تربیت جنسی فرزندتان را جدی بگیرید


روانشناسی رنگ ها

در هر سنی چگونه با کودک بازی کنیم ؟

 روانشناسی شادی

مردان مریخی زنان ونوسی

خنده بر هر درد بی درمان دواست!

 


كودكان

دینی ومذهبی

آیا می خواهید فرزندتان نابغه باشدر

عزت نفس در كودكان

چطور كودكان را در سفر سرگرم کنیم؟

روان شناسی کودک

کودکان پیش گویی می کنند

کوچولوی دروغ گویتان را متهم نکنید

 فتوا دادن محمد ص از نگاه دکتر شریعتی

شریعتی و اسلام سیاسی

اسماعیلت را قربانی کن .

گفتگوی دوست داشتنی ما با خدا (حتما بخوانید)

مبنای حقوق بشر غربی چیست و چرا با اسلام سازگاری ندارد؟